Zwycięzcy Memoriałów z lat 1986-2004

----------------- 2004 -----------------

Turniej Młodzicy

1. Bebel, Arkadiusz ASSz Miedź Legnica 6.5
2. Kaminski, Victor Kazimierz Juvena Hańcza Suwałki 6.5
3. Panocki, Adrian GKSz Slony Zieleniewo 6.5

Turniej Gargamele

1. Dowgird, Filip MUKS MDK Śródmieście Wr. 7.5
2. Lasota, Wiktor MUKS MDK Śródmieście Wr. 7.0
3. Łukasiewicz, Aleksander Legnica 7.0

Turniej Smerfy

1 Klimek, Marcin Rodło Opole 6.0
2 Gabryjałowicz, Jakub GKSz Solny Zieleniewo 5.5
3 Woźniak, Bartosz KKS Polonia Wrocław 5.5

----------------- 2003 -----------------

Turniej Młodzicy

1. Maria Gościniak Solny Zieleniewo 7.0
2. Arkadiusz Bebel ASSz Miedź Legnica 7.0
3. Michał Efinowicz KKS Polonia Wrocław 6.0

Turniej Gargamele

1. Mateusz Bogdan MUKS MDK Śródmieście Wrocław 9,0
2. Paweł Kowalczyk MKSz Hetman, ZSI - Wałbrzych 7,5
3. Wüller Moritz SG Turm Leipzig 6,0

Turniej Smerfy

1. Kamil Niziński MDK Krzyki Wrocław 6,0
2. Jakub Gabryjałowicz Solny Zieleniewo 6,0
3. Marta Bazan Rodło Opole 5,5

----------------- 2002 -----------------

Turniej Gargamele

1. Mateusz Bogdan MUKS MDK Śródmieście Wrocław 7,0
2. Piotr Mikołajczyk KKS Polonia Wrocław 7,0
3. Arkadiusz Bebel ASSz Miedź Legnica 7,0

Turniej Smerfy

1. Marcin Krzyżanowski MKSz Rybnik 6,5
2. Oskar Wieczorek MDK Krzyki Wrocław 5,5
3. Piotr Majcher MOK Budoprojekt Głogów 5,5

----------------- 2001 -----------------

Turniej A

1. Maciej Świcarz KKS PoloniaWrocław 7,5
2. Akeksander Dobrowolski KKS Polonia Wrocław 7,0
3. Krzysztof Jasik KKS Polonia Wrocław 6,5

Turniej Klakiery

1. Piotr Horała MUKS MDK Śródmieście Wrocław 6,0
2. Grzegorz Woźniak KKS Polonia Wrocław 5,5
3. Leszek Kowalski MUKS MDK Śródmieście Wrocław 5,5

Turniej Gargamele

1. Tomasz Żórawik MDK Krzyki Wrocław 7,5
2. Michał Duszenko MDK Krzyki Wrocław 7,0
3. Piotr Mikołajczyk KKS Polonia Wrocław 6,0

Turniej Smerfy

1. Oskar Wieczorek MDK Krzyki Wrocław 8,5
2. Michał Kijaczko MDK Krzyki Wrocław 7,5
3. Tymoteusz Boduszek KKS Polonia Wrocław 6,0

----------------- 2000 -----------------

Turniej A

1. Aleksander Dobrowolski KKS Polonia Wrocław 6,5
2. Krzysztof Jasik ZDP Jasień 6,5
3. Bartosz Szczechowicz TKKF Drogowiec Kraków 6,0

Turniej B

1. Tomasz Tokarczyk Poltinex Śmiały Police 8,0
2. Paweł Nowak KKS Polonia Wrocław 6,0
3. Paweł Stawarz MUKS MDK Śródmieście Wrocław 6,0

Turniej C

1. Justyna Żeberska UKS Maraton Wrocław 6,0
2. Marcjanna Żeberska UKS Maraton Wrocław 6,0
3. Agnieszka Architek MUKS MDK Śródmieście Wrocław 5,5

Turniej D

1. Daniel Celner UKS Kopernik Wrocław 6,0
2. Anna Maria Zoń MUKS MDK Śródmieście Wrocław 5,5
3. Paweł Obuchowski MUKS MDK Śródmieście Wrocław 5,5

Turniej Gargamele

1. Michał Efinowicz UKS Kopernik Wrocław 8,5
2. Anna Nawrot KKS Polonia Wrocław 7,0
3. Paweł Suchy MDK Fabryczna Wrocław 6,5

Turniej Smerfy

1. Wiktor Lech MKS Oława 7,0
2. Elżbieta Nawrot KKS Polonia Wrocław 5,5
3. Piotr Mikołajczyk KKS Polonia Wrocław 4,5

----------------- 1999 -----------------

Turniej A

1. Rafał Łobejko 7,0
2. Jakub Żeberski 6,5
3. Krzysztof Jakubowski 6,5

Turniej B

1. Damian Bartkowiak 7,0
2. Karol Lemański UKS Kopernik Wrocław 6,5
3. Adam Bujar KKS Polonia Wrocław 6,5

Turniej C

1. Petr Sramek Czechy 7,5
2. Piotr Puzanowski 7,0
3. Magdalena Florkiewicz 6,5

Turniej Gargamele

1. Dominika Hermanowicz UKS Kopernik Wrocław 9,0
2. Maciej Brzeski Hetman Koszalin 6,5
3. Tomasz Żórawik Hetman Wrocław 6,0

Turniej Smerfy

1. Wojciech Stasiak MDK Krzyki Wrocław 7,5
2. Justyna Furman Żak Kielce 7,0
3. Patryk Kasiańczuk MKS Rokita Brzeg Dolny 6,5

----------------- 1998 -----------------

Turniej A

1. Bartosz Szczechowicz TKKF Drogowiec Kraków 8,0
2. Rafał Antoniewski BBTS Bielsko-Biała 8,0
3. Jakub Żeberski Hetman Wrocław 6,0

Turniej B

1. Pawel Simak Sokol Tabor (Czechy) 7,0
2. Joanna Zimny BLKS Wisła Strumień 6,5
3. Maria Ogarek Carbo Gliwice 6,5

Turniej C

1. Mariusz Kisiel UKS Szach-Mat Syców 8,5
2. Kamil Pravdik Sokol Tabor (Czechy) 7,0
3. Petr Sramek Sokol Tabor (Czechy) 6,5

Turniej Gargamele

1. Dorota Czarnota Czarny Koń Bukowno 8,0
2. Paweł Czarnota Czarny Koń Bukowno 7,0
3. Dominika Hermanowicz UKS Kopernik 6,5

----------------- 1997 -----------------

Turniej A

1. Krystian Jędryczka PTSz Płock 7,5
2. Bartłomiej Izbiński MiedĽ Legnica 6,0
3. Edward Łupkowski MKS MDK Śródmieście Wrocław 6,0

Turniej B

1. Piotr Dudziński Ostrovia Ostrów Wielkopolski 7,0
2. Jolanta Puzio Miedź Legnica 6,5
3. Marta Nowakowska MKS MDK Śródmieście Wrocław 6,0

Turniej C

1. Maurycy Prodeus AZS Uniwersytet Wrocław 7,0
2. Aneta Kiejdo Apator Toruń 6,5
3. Beata Mazur Skarpa Lublin 6,0

Turniej D

1. Mariusz Kisiel MKS Szachmat Syców 6,0
2. Ewa Gruz KKS Polonia Wrocław 5,5
3. Mariusz Świerk MKS MDK Śródmieście Wrocław 5,0

Turniej Gargamele

1. Jacek Stopa UKS Kopernik Wrocław 7,0
2. Dominika Hermanowicz UKS Kopernik Wrocław 7,0
3. Paweł Nowak MKS MDK Śródmieście Wrocław 7,0

Turniej Smerfy

1. Jacek Tomczak Piast Śrem 9,0
2. Michał Efinowicz Pogoń Oleśnica 6,5
3. Michał Motyka BBTS Bielsko-Biała 6,0

----------------- 1996 -----------------

Turniej A

1. Tomasz Jakubowski MKS MDK Śródmieście Wrocław 7,0
2. Klukiewicz Piotr AZS Politechnika Wrocław 6,5
3. Kowzan Piotr KKS Polonia Wrocław 6,5

Turniej B

1. Piotr Jasik KKS Polonia Wrocław 7,5
2. Marcin Bloch Ostrovia Ostrów Wielkopolski 7,0
3. Paweł Mroziński Promień Kowalewo 6,5

Turniej C

1. Paweł Dudziński Ostrovia Ostrów Wielkopolski 6,5
2. Piotr Dudziński Ostrovia Ostrów Wielkopolski 6,0
3. Sebastrain Rogaczeski KKS Polonia Wrocław 6,0

Turniej Gargamele

1. Jacek Stopa UKS Kopernik Wrocław 8,0
2. Kamil Stachowiak MKS MDK Śródmieście Wrocław 6,5
3. Paweł Dobrzański MKS MDK Śródmieście Wrocław 6,5

Turniej Smerfy

1. Michał Luch MKS MDK Śródmieście Wrocław 8,5
2. Robert Krzesaj UKS Kopernik Wrocław 7,5
3. Arkadiusz Skawiński MDK Radom 7,0

----------------- 1995 -----------------

Turniej B

1. Edward Łupkowski MKS MDK Śródmieście Wrocław 7,0
2. Maciej Świcarz AZS Uniwersytet Wrocław 6,5
3. Aleksander Dobrowolski KKS Polonia Wrocław 6,0

Turniej C

1. Michał Paterek 7,5
2. Eligiusz Grzybowski 7,0
3. Paweł Mroziński 6,5

Turniej D

1. Tomasz Trabszys 7,0
2. Paweł Dobrzański MKS MDK Śródmieście Wrocław 7,0
3. Grzegorz Kapturowski PTSz Płock 6,5

Turniej Smerfy

1. Stopa Jacek MKS MDK Śródmieście Wrocław 5,5
2. Łukasz Luba Sokół Nowa Ruda 5,5
3. Łukasz Schreiber MDK Orleta Radom 5,5

----------------- 1994 -----------------

Turniej A

1. Olaf Michalski Stilon Gorzów 8,0
2. Sebastian Sośnik Liczyrzepa Jelenia Góra 7,0
3. Rafał Suchan MKS KSOS Kraków 6,5

Turniej B

1. Tomasz Chmielewski Przełom Postomino 7,5
2. Aleksiej Lenkow Sankt Perersburg (Rosja) 7,5
3. Monika Aksiuczyc MKS MDK Śródmieście Wrocław 7,0

Turniej C

1. Paweł Sołtysik Hetman Wrocław 7,5
2. Anna Kucypera MKS MDK Śródmieście Wrocław 7,5
3. Jacek Markiewicz Społem Opole 6,5

Turniej D

1. Mateusz Bartel Polonia Warszawa 7,5
2. Marcin Toboła Społem Opole 7,5
3. Stanisław Zawadzki MKS MDK Śródmieście Wrocław 6,0

Turniej Smerfy

1. Joanna Worek Wisła Strumień 7,0
2. Kamil Stachowiak MKS MDK Śródmieście Wrocław 6,0
3. Aleksandra Ulanicka UKS Kopernik Wrocław 4,0

----------------- 1993 -----------------

Turniej A

1. Przemysław Mrozek Kolejarz Katowice 7,5
2. Paweł Tyszecki Drogowiec Oława 7,0
3. Jarosław Suleja MKS MDK Śródmieście Wrocław 5,5

Turniej B

1. Rafał Tymrakiewicz Stal Zawadzie 8,0
2. Bogumiła Tarachowicz Polonia 18 Słupsk 7,0
3. Oskar Włodarczyk Ostrovia Ostrów Wielkopolski 6,0

Turniej C

1. Konrad Jaskólski Chemik Włocławek 8,5
2. Aleksander Dobrowolski KKS Polonia Wrocław 7,5
3. Maciej Świcarz Borek Wrocław 6,5

Turniej D

1. Michał Paterek Orlęta Radom 8,0
2. Zbigniew Zasada Hetman Wrocław 7,5
3. Michał Lercel MKS MDK Śródmieście Wrocław 6,5

----------------- 1992 -----------------

Turniej A

1. Bartosz Soćko Polonia Warszawa 7,0
2. Piotr Dobrowolski Kolejarz Katowice 7,0
3. Filip Kolendo Pocztowiec Poznań 6,0

Turniej B

1. Łukasz Światłowski Zastal Zielona Góra 8,0
2. Robert Wegner Polonia 18 Słupsk 6,5
3. Dorota Iwaniuk Legion Warszawa 6,5

Turniej C

1. Marcin Petrykowski Borek Wrocław 8,0
2. Michał Wójcik MKS MDK Śródmieście Wrocław 7,0
3. Andrzej Grunas Maraton Wrocław 6,5

Turniej D

1. Anna Kucypera MKS MDK Śródmieście Wrocław 8,0
2. Marcin Szeląg Pocztowiec Poznań 7,0
3. Maciej Świcarz Borek Wrocław 7,0

----------------- 1991 -----------------

Turniej A

1. Jurij Marinski Leningrad (ZSRR) 7,5
2. Martin Pribyl Praga (Czechy) 6,5
3. Krzysztof Łuniewski AZS Politechnika Wrocław 6,5

Turniej B

1. Jarosław Suleja MKS MDK Śródmieście Wrocław 7,5
2. Łukasz Kłykow MKS MDK Śródmieście Wrocław 7,0
3. Edward Łupkowski AZS Politechnika Wrocław 6,5

Turniej C

1. Georgi Żarow Caissa Mińsk (ZSRR) 7,0
2. Aleksander Dobrowolski KKS Polonia Wrocław 7,0
3. Sławomir Brudziński Agrotechnik Strzałkowo 7,0

Turniej D

1. Petra Krupkowa Praga (Czechy) 8,5
2. Danuta Kuchta AZS Politechnika Wrocław 7,0
3. Marina Tarasowa Moskwa (ZSRR) 6,5

----------------- 1990 -----------------

Turniej A

1. Dymitr Kryłow Lipieck (ZSRR) 8,0
2. Edvard Konovalkin Narva (ZSRR) 7,5
3. Piotr Ilczuk Maraton Wrocław 7,0

Turniej B

1. Władmimir Zavoronkow Narva (ZSRR) 8,5
2. Denis Borsukow Narva (ZSRR) 8,0
3. Piotr Klukiewicz MKS MDK Śródmieście Wrocław 7,5

Turniej C

1. Dimitri Wiergun Narva (ZSRR) 8,0
2. Sławomir Burdziński Agrotechnik Strzałkowo 7,5
3. Grzegorz Pelec Anilana Łódź 7,5

Turniej D

1. Danuta Kuchta AZS Politechnika Wrocław 8,5
2. Agnieszka Guzy MKS KSOS Kraków 7,0
3. Agnieszka Rybak Czarni Węgrów 7,0

----------------- 1989 -----------------

Turniej A

1. Roman Timofiejew Leningrad (ZSRR) 8,5
2. Valerian Selvastru Iassi (Rumunia) 8,0
3. Eka Kamulerija Suchumi (ZSRR) 7,5

Turniej B

1. Wojciech Kurzyjamski Start Łódź 9,0
2. Vivian Varacius Iassi (Rumunia) 8,5
3. Jacek Szust Hetman Wrocław 7,0

Turniej C

1. Łukasz Kłykow MKS MDK Śródmieście Wrocław 8,5
2. Marek Heise MDK-1 Bydgoszcz 7,5
3. Costel Jurascu Iassi (Ruminia) 7,5

Turniej D

1. Irina Sorbuczewa Tuła (ZSRR) 8,0
2. Hanna Ticha Praga (Czechy) 7,5
3. Beata Idziaszek Kolejarz Katowice 7,0

----------------- 1988 -----------------

Turniej A

1. Jacek Dawidów Kolejarz Katowice 10,0
2. Lajos Seres Węgry 8,0
3. Jacek Gęsicki MDK-2 Bydgoszcz 7,5
4. Velko Petrusiz Jugosławia 7,0

Turniej B

1. Katarzyna Lewandowska Kolejarz Katowice 10,0
2. Piotr Fabińczuk Caissa Piła 8,0
3. Tomasz Pikuła Maraton Warszawa 7,5

Turniej C

1. Edward Łupkowski MKS MDK Śródmieście Wrocław 8,5
2. Peter Olah Węgry 8,0
3. Tomasz Jańczak Legion Warszawa 7,5

Turniej D

1. Anna Maria Orita Rumunia 10,0
2. Ewa Śmiechowska Pomorzanin Toruń 9,5
3. Sylwia Krępczyńska Pogoń Nowe Skalmierzyce 7,0

----------------- 1987 -----------------

Turniej A

1. Roman Soduła Skra Częstochowa 9,0
2. Marek Głowacz MKS MDK Śródmieście Wrocław 7,5
3. Zygmunt Mirski AZS Politechnika Wrocław 6,5

Turniej B

1. Piotr Ilczuk Maraton Wrocław 9,0
2. Piotr Trojanowski MDK Bydgoszcz 8,5
3. Paweł Dudkiewicz MOS Legnica 6,5

Turniej C

1. Jacek Janicki Hetman Wrocław 10,0
2. Paweł Krępczyński Pogoń Skalmierzyce 7,5
3. Dariusz Rogacz MKS MDK Śródmieście Wrocław 7,0

Turniej D

1. Anna Mackiewicz MDK Bydgoszca 10,0
2. Joanna Gutkowska MOS Legnica 7,5
3. Mariola Wróblewska Skra Częstochowa 7,5

----------------- 1986 -----------------

Turniej A

1. Robert Niewiejski Maraton Wrocław 9,5
2. Henryk Lubczyński MKS MDK Śródmieście Wrocław 9,0
3. Piotr Ilczuk Maraton Wrocław 7,5

Turniej B

1. Mirosława Mączka MKS MDK Śródmieście Wrocław 9,0
2. Agnieszka Adamiak Hetman Wrocław 6,0
3. Sylwia Bednarska MKS MDK Śródmieście Wrocław 5,5


Za pomoc i udostępnienie materiałów archiwalnych dziękujemy
pani Marii Łój i panom Krzysztofowi Klukiewiczowi i Robertowi Korpalskiemu.